"Hlad na světě není proto, že bychom nedokázali nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté." Matka Tereza

Reformace

8. 3. 2015 19:04
Rubrika: be

Křesťanství je v podstatě reformované židovství.

Křesťanství se v průběhu času znovu a znovu reformovalo, reinterpretovalo, aktualizovalo, zpřítomňovalo, očišťovalo, tříbilo a nechalo se vést Duchem. Někdy celé, někdy jen některé skupiny.

Jak se tak nacházím v tom prý univerzálním římském jediném svatém a nevím co náboženství, co má věžičky od svých muzeí na každém náměstí, tak přemýšlím jestli bych spíš neměl hledat mezi reformovanými církvemi. Triumfalismus, autoritativnost a "svatí na Zemi" v purpuru už mi lezou krkem.

 

„Na stolici Mojžíšově zasedli zákoníci a farizeové. Proto čiňte a zachovávejte všechno, co vám řeknou; ale podle jejich skutků nejednejte: neboť oni mluví a nečiní. Svazují těžká břemena a nakládají je lidem na ramena, ale sami se jich nechtějí dotknout ani prstem. Všechny své skutky konají tak, aby je lidé viděli: rozšiřují si modlitební řemínky a prodlužují třásně mají rádi přední místa na hostinách a přední sedadla v synagógách, líbí se jim, když je lidé na ulicích zdraví a říkají jim ‚Mistře‘" (Mt 23/2-7)

Sdílet

Komentáře

kurCZak Nemáš pravdu. A muller hold nejspíš také ne.

kurCZak Nemluvě o tom, že ten jeho výklad je dost plytký. Anebo druhá možnost, ze Bůh není láskyplný, natož samotná láska, ale jen další totalitář s určitými nadschopnostmi. I to je možné...

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Autor blogu Grafická šablona Nuvio